Aktualności

28/08/2019

Kochani Goście,

W dniach od 27.08 do 6.09 kontakt z nami możliwy jest drogą mailową lub przez fb. Przepraszamy i zapraszamy do rezerwacji na wrzesień Czytaj dalej »

31/12/2018

Szczęśliwego Nowego Roku :)

Kochani Goście i Przyjaciele! Życzymy Wam w Nowym Roku wszystkiego wspaniałego, samych cudownych przeżyć, wydarzeń i przyjemności oraz niesamowitych przygód i wypraw, które będziecie wspominać w kolejnych latach. Bawcie się Czytaj dalej »

24/12/2018

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Kochani. Pachnących, wspaniałych, spokojnych, rodzinnych oraz pełnych miłości i ciepła Świąt Bożego Narodzenia! Wszystkiego co dobre i cudowne, nasi kochani Goście i Przyjaciele, życzymy Wam z Kowalowego Wzgórza, Kasia i Czytaj dalej »

02/08/2018

Zwolnił nam się apartament

Serdecznie zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej. Mamy wolny apartament rodzinny 4-6 os w terminie  od 11.08 do 18.08. Dzwońcie lub piszcie. 693937177 Więcej informacji w ofercie wakacyjnej.http://www.kowalowewzgorze.pl/wakacje Czytaj dalej »

02/04/2018

Nowi mieszkańcy na Kowalowym Wzgórzu!

Wielkanoc i wielka niespodzianka. Tak ! Dziś nad ranem powiększyła się nasza kozia rodzinka – Matylda urodziła dwa koźlątka. Goście nam dopisali, jest cudownie rodzinnie. Pyszne ciasto Barbara Matusz. Nie Czytaj dalej »

31/03/2018

Święta Wielkanocne

Rodzinne Święta na Kowalowym Wzgórzu. Zaraz po śniadaniu odbyły się warsztaty kreatywne polegające na dekorowaniu koszyczków, do których zgodnie z tradycją złożyliśmy pokarmy.Musieliśmy się spieszyć, bo tradycyjnie święcenie odbyło się Czytaj dalej »

13/02/2018

Urodziny w Folwarku Szyfrów?

9 urodziny w Folwarku Szyfrów? A może rodzinne odkrywanie tajemnic Dolnego Śląska? Jedno i drugie jest w zasięgu ręki. (tylko 9 km od Kowalowego Wzgórza). Wczoraj odbyły się urodziny naszej Czytaj dalej »

09/02/2018

Kulig za parą koni

Kulig za parą koni, wozem na kołach lub saniami, ognisko z pieczoną kiełbasą i chlebem, gorąca herbatka z cytryną i sokiem, grzaniec dla dorosłych. Wspaniały nastrój, dźwięk dzwonków, las, gwiazdy.Takie Czytaj dalej »

08/02/2018

Tłusty Czwartek :)

Jesteście łasuchami? Bo my tak! Dziś nie liczymy kalorii. Pączki i chrusty smażymy na domowym smalcu. Wtedy są najlepsze. Kalorie spalimy na wieczornym kuligu za para koni, biesiadzie przy ognisku Czytaj dalej »

24/01/2018

Ferie zimowe – warsztaty stolarskie

Ferie trwają, a my codziennie dostarczamy naszym gościom nowych wrażeń. Wczoraj odbyły się rodzinne warsztaty stolarskie. Dzieci wyposażone we wkrętarki, młotki, kaski ochronne i okulary z pomocą rodziców, wykonywały karmniki Czytaj dalej »

21/01/2018

Nasze Babcie są na medal.

Nasze Babcie są na medal. Kowalowe Wzgórze to rodzinny biznes, w którym Babcie grają pierwsze skrzypce. Nasza Babcia Kazia przekazała „swoją ojcowiznę”, nam młodym i smaży najlepsze racuchy na świecie. Czytaj dalej »

04/12/2017

A u nas już świątecznie :)

W sobotę na sali kominkowej pojawiła się pachnącą lasem choinka, którą pięknie wystroiły nasze córki, a we wnęce po starym oknie ręcznie robiona drewniana szopka. Czekamy na gości….bo dziś wieczorem Czytaj dalej »

13/11/2017

Byliśmy w Grecie.

To wspaniale miejsce odkryliśmy kilka lat temu w Internecie. Później poznaliśmy Krzyśka i Ewelinę. I tak kilka dni temu, wybraliśmy się tam ponownie, na ucztę smaków. Zjedliśmy przepyszne śniadanie, zwiedziliśmy Czytaj dalej »

05/11/2017

Narodziny na Kowalowym Wzgórzu!

Tak, tak jest nas więcej. Nasza krowa Malwinka niespodziewanie przed terminem urodziła byczka, a koza Matylda uwaga.. zaskoczyła nas podwójnie, bo urodziła koziołka i kózkę. Jak zwykle nie wiedzieliśmy jakie Czytaj dalej »

28/09/2017

Przedszkole na wykopkach.

Tym razem odwiedziła nas grupa „Zajączków” z Przedszkola Gminnego w Bierkowicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach dojenia krowy, następnie pojechały wozem w pole na wykopki. Zabawa była wspaniała. Dzieci z wielką Czytaj dalej »

09/09/2017

V Festiwal Gęsiny w Kudowie Zdrój

W konkursie kulinarnym zaprezentowaliśmy gęś pieczoną z jabłkami i żurawiną oraz gęś pieczoną z kaszą gryczaną i borowikami, wszystko polane sosem na bazie śliwek i miodu. Trzymajcie kciuki Czytaj dalej »

21/08/2017

Żniwa

Pracowite dni za nami. Pogoda nam dopisała podczas młócenia pszenicy i zwożenia słomy dla Malwiny i całej reszty zwierząt. Sezon ogórkowy także uznajemy za zakończony. Czekamy na dożynki Czytaj dalej »