Boże Narodzenie

W Boże Narodzenie 2018 zapraszamy serdecznie na nocleg bez wyżywienia.

boze-narodzenie-sudetyŚwięta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, magiczny czas kiedy spędzamy go w gronie rodziny. Jednak natłok przygotowań może sprawiać, że gubimy to, co jest  w świętach najpiękniejsze, aby móc spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umacniając łączące nas więzi – aby nasze dzieci mogły przeżywać te Święta w rodzinnym gronie, by czuły się bezpiecznie i swobodnie, serdecznie zapraszamy na  Święta Bożego Narodzenia na Kowalowe Wzgórze. Tu odnajdziecie  tradycyjne symbole i zwyczaje bożonarodzeniowe.


Rezerwacje na okres Bożego Narodzenia przyjmujemy tylko w formie pakietu. Więcej informacji o pakietach w Ofercie.

Pobyt w dniach: 22.12 do 27.12 z możliwością rozszerzenia o Pakiet Sylwestrowy do 02.01.

Zobacz przykładowy harmonogram wspólnych wydarzeń podczas pobytu.


Boże Narodzenie na Kowalowym Wzgórzu

Już w  wigilijny poranek po śniadaniu Wasze dzieci będą uczestniczyły w jednym z najprzyjemniejszych obrzędów świąt –ubieraniu choinki.

W dniu Wigilii, w sali kominkowej zostanie ustawiony pachnący lasem świerki, który dzieci przyozdobią własnoręcznie wykonanymi łańcuchami oraz piernikami. Przyozdabianie drzewka i zdobienia wcześniej upieczonych pierniczków poprowadzi zaprzyjaźniona z naszym gospodarstwem Pani Agnieszka.

A kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, około godz. 18:00,  wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym swieta-w-sudetachstole. U nas stół tradycyjnie pokryty jest śnieżnobiałym obrusem, pod którym położymy sianko zebrane latem. Na stole kładziemy Pismo Święte, opłatek, świecę wigilijną, stroik świąteczny, zastawę stołową i jedno puste miejsce z nakryciem przeznaczone dla nieobecnego gościa.

Wigilijne dania

Na stole stawiamy 12 potraw przygotowanych domowym sposobem zgodnie z tradycją.
Własnoręcznie kleimy pierogi, gotujemy kompot z suszu, pieczemy  ciasta.  Wśród wigilijnych smakołyków królują dania z ryb: karp smażony, karp w  galarecie, śledzie w różnej postaci, pierogi z kapustą, bigos wigilijny kapusta z grzybami, zupa grzybowa, zupa rybna, sałatki warzywne, czerwony barszczyk z uszkami, zupa grzybowa. Pamiętamy że nie wszystkie potrawy są odpowiednie dla dzieci (chociażby te przygotowane z grzybów), dlatego dla najmłodszych będą pierogi ruskie, ryba bez ości oraz rosół z makaronem. Niezastąpionym elementem świątecznego nastroju są upojne zapachy domowych ciast,  aromat przypraw korzennych i zapach pomarańczy. Wśród ciast królują: makowiec, sernik, piernik oraz inne, różne ciasteczka, oczywiście pieczone w naszym gospodarstwie.

A kiedy przyjdzie czas

boze-narodzenie-agroturystykaWszyscy odświętnie  ubrani przełamiemy się opłatkiem i zasiądziemy do kolacji wigilijnej, którą rozpoczniemy modlitwą. Po wieczerzy nadejdzie czas prezentów oraz kolędowania, będzie tez okazja do skosztowania ciast i innych słodkości.

Po kolacji dzieci pójdą przełamać się opłatkiem z naszymi zwierzętami. Dla wytrwałych, o północy odbędzie się tradycyjna, wiejska Pasterka w pobliskim kościele w Piszkowicach.

Pierwszy dzień Świąt

W Dzień Bożego Narodzenia zapraszamy na śniadanie w formie szwedzkiego stołu w godzinach  9.00-10.30 Na stole nie zabraknie wędlin własnego wyrobu,  ryb, domowe ciasta oraz wiele innych pyszności i smakołyków. Wszystkie potrawy zostaną przygotowane  w oparciu o  domowe przepisy z produktów pochodzących z w większości z naszego gospodarstwa.

Po obfitym śniadaniu polecamy wypoczynek w naszym gospodarstwie spowitym w zimowej aurze. Są u nas górki do zjeżdżania na sankach lub nartach a nawet workach wypchanych sianem! Dzieci ulepią bałwana, lub pobawią się w bitwę śnieżną. Cały czas będzie dostępny bufet kawowy z ciastem w  sali kominkowej. W razie braku śniegu w naszej miejscowości polecamy stacje narciarskie w Zieleńcu i okolicy.

W godzinach popołudniowych nasze gospodarstwo odwiedzi Pani Ela – przedszkolna nauczycielka, która spędzi czas na zabawie i wspólnym kolędowaniu z dziećmi w naszej sali kominkowej.

Na uroczysty obiad zapraszamy na godzinę 16.30, w menu znajdzie się zupa oraz drugie danie składające się z dwóch rodzajów mięs i dwóch rodzajów surówek a do tego lampka wina.

Drugi dzień Świąt

W Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia  również zapraszamy na śniadanie w formie szwedzkiego stołu w godzinach 9.00-10.30 a po  śniadaniu polecamy spacery po naszej okolicy. Tylko 10 min od naszego gospodarstwa znajduje się odrestaurowany Pałac Kamieniec. Polecamy również zajrzeć do naszego przewodnika ( link). Cały czas  w Sali kominkowej będzie dostępny bufet kawowy z ciastem.

Na obiad zapraszamy o godzinie 16.30 a świąteczne menu obiadowe  niechaj będzie tajemnicą :)

W sobotę 23.12 jeśli  pogoda pozwoli, to po  obiedzie ok. 18.00 zorganizujemy kulig z pochodniami   – prawdziwy kulig na saniach za parą koni (w razie braku śniegu, wozem na kołach).

Wolny czas spędzić możecie także na naszej górce czy pobliskich stokach (o ile pozwoli pogoda) lub zwiedzając pobliskie atrakcje. Dla wielbicieli tras biegowych, Kotlina Kłodzka ma wiele do zaoferowania. Zobacz trasy biegowe w naszej okolicy.

 Waspaniałe zimowe widoki z tras biegowych

A może długi pobyt w górach na święta i sylwestra? Zobacz propozycję na czas Sylwestra.

 

 Zapraszamy do rezerwacji. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji – zadzwoń lub napisz