Zobacz najczęściej zadawane pytania

Często pytacie nas o różne rzeczy związane z pobytem w naszym gospodarstwie. Zebraliśmy pytania i odpowiedzi w jednym miejscu, aby pomóc Wam w łatwym odszukaniu potrzebnych informacji.

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź po wysłaniu zapytania o rezerwację?

Zazwyczaj do kilku godzin. W okresie zbliżających się świąt, długich weekendów, ferii czy wakacji trochę dłużej niż normalnie. Staramy się odpowiadać na zapytania najszybciej jak to możliwe. Czasami jednak zdarza się sytuacja losowa i czas odpowiedzi nieco się wydłuża. Sami mamy dwójkę dzieci więc wiecie jak to jest :) Dodatkowo nasze gospodarstwo agroturystyczne jest w pełni funkcjonujące a także zależne od sezonów. No i czasami zdarzy się tak, że krowa zacznie rodzić, jakiś zwierzak zachoruje i potrzebuje pomocy albo coś się po prostu zepsuje. Zycie pisze różne scenariusze, szczególnie na wsi. Rozumiemy także, że sprawa rezerwacji zazwyczaj wpływa na inne postanowienia urlopowo wyjazdowe. Jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość i serdecznie dziękujemy za cierpliwość. A w razie sytuacji nagłych i niespodziewanych prosimy o telefon.

Czy mogę zabrać ze sobą swojego zwierzaka?

Niestety nie. Kochamy zwierzęta, mamy funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne, swoje zwierzęta hodowlane i dbamy o dobro wszystkich naszych Gości oraz zwierząt. Prosimy zatem o pozostawienie swoich pupili niezależnie od ich rasy i wielkości w domu, z rodziną lub znajomymi. Jeżeli nie macie z kim zostawić swojego zwierzaka to polecamy w okolicy świetne hotele dla zwierząt, które na czas wyjazdu przyjmą Waszego ukochanego zwierzęcego domownika. Nie zapomnijcie go tylko odebrać, kiedy będziecie wracać do domu! Zobacz w zakładce polecamy.

Gdzie mogę zaparkować kiedy dojadę na miejsce?

Parking dla Gości znajduje się tuż za bramą na placu po lewej stronie na przeciwko większego stawu. Prosimy o pozostawienie samochodów na dole. Oczywiście, jeżeli jest miejsce, to na czas rozpakowywania rzeczy można spokojnie podjechać pod drzwi domu.

Czy mogę wjechać na podwórze (plac przed domem)?

Tak, na czas rozpakowywania rzeczy. Dbamy o to, aby każdy czuł się swobodnie i miał miejsce do odpoczynku i zabawy. Samochody prosimy o pozostawienie na parkingu przy stawie. Dziękujemy!

Co zrobić kiedy brama jest zamknięta?

Bywa, że brama jest zamknięta. Jeżeli trafisz na nią w takim stanie to możesz zrobić dwie rzeczy. Wpisz kod (podany w mailu), jeżeli go nie pamiętasz to zadzwoń do nas. Możesz też spróbować zadzwonić domofonem i powiedzieć “Sezamie otwórz się”. Gwarancji nie ma, że się sama otworzy, ale czasami warto próbować ;P

Co zrobić z kluczami i pilotem do bramy?

Jeżeli opuszczasz już pokój lub apartament, to przekaż proszę klucze w ręce nasze lub naszego personelu. Prosimy także aby nie odłączać od klucza pilota do bramy. Brak pilota to koszt 80zł.

Gdzie znajduje się apteczka pierwszej pomocy?

W razie nagłej potrzeby apteczka znajduje się w korytarzu domu, zaraz za głównym wejściem po lewej stronie.

Kiedy można zjeść posiłek?

Na śniadanie zapraszamy od 8:00 – 10:00. Zupę możemy podać od godziny 15:00. Główny posiłek podajemy od 17:00 do 18:00. Smacznego :)

Czy mogę łowić w stawie?

Tak. Jednak prosimy o zrozumienie, że ryby to istoty żywe, które potrzebują do życia wody i pozostawianie ich na brzegu prowadzi do powolnej śmierci w męczarniach. Prosimy także o stosowanie się do ogólnych zaleceń rozmiarów i etyki połowów.

Gdzie mogę wyrzucić pampersa?

Odpady tego typu prosimy umieszczać w przeznaczonym do tego celu pojemniku dostępnym na korytarzu. W razie czego prosimy pytać na miejscu. Ze względu na dobro wszystkich Gości prosimy także o nie pozostawianie pieluch w miejscach ogólnie dostępnych, nie wyrzucanie ich do muszli klozetowej oraz o nie umieszczanie ich w pojemnikach na odpady zmieszane. Dziękujemy za zrozumienie i dbanie o wspólne dobro ♥

Czy tu się segreguje śmieci?

No pewnie!. Jesteśmy ekologicznie odpowiedzialnym gospodarstwem agroturystycznym i dbamy o dobro naszych Gości oraz planety a w szczególności miejsca, które daje nam zdrowe i smaczne pożywienie. Pojemniki znajdziesz w ogólnie dostępnych miejscach. Bardzo prosimy o szczerą segregację dla dobra nas wszystkich. Jeżeli potrzebujesz pomocy w segregacji śmieci daj znać. Pomożemy. Dziękujemy w imieniu własnym i każdego, komu nie jest obojętny los naszej niebieskiej kuli.

Gdzie jest moje dziecko?

To pytanie trzeba kierować do osoby aktualnie opiekującej się Twoim dzieckiem. Kowalowe Wzgórze jest dla Was ale pamiętajcie, że dzieci trzeba mieć na oku. Zawsze w pierwszej kolejności dbamy o to aby każdy czuł się dobrze i bezpiecznie. Teren jest rozległy i ogrodzony, ale dzieci zawsze znajdą miejsca, gdzie dorośli niekoniecznie dosięgną  je wzrokiem. Pamiętajcie, że przyjeżdżając na odpoczynek z dziećmi, nadal macie je pod swoją opieką. Prosimy także o bezwzględną opiekę nad dziećmi w pobliżu stawów. Dzieci, szczególnie te najmłodsze nigdy nie powinny zostawać bez opieki rodziców w pobliżu zbiorników wodnych. Nasza plaża jest ogrodzona i wyznaczona bezpieczna strefa do kąpieli najmłodszych, ale dla dobra wszystkich Waszych pociech nie zostawiajcie ich samych. W okresie zimowym prosimy także o szczególną uwagę aby dzieci nie wchodziły na zamarznięty staw.

Czy mogę pogłaskać tego zwierzaka?

Tak, jednak należy uważać jeżeli nie jest to zwierzę domowe jak kot lub nasz piesek. Jeżeli masz wątpliwości, zapytaj! Nasze gospodarstwo jest aktywne i posiadamy zwierzęta hodowlane. Prosimy o szczególną uwagę w pobliżu zwierząt, na przykład naszych krówek, kiedy się pasą na pobliskiej górze lub odpoczywają w oborze. Także w pobliżu naszego kozła. To spokojne i wyrozumiałe zwierzęta, ale nadal mają swoje instynkty. Dzieci mogą je głaskać i przebywać w ich pobliżu, ale tylko pod opieką. Nie podchodźcie także od tyłu do zwierząt. Mogą się wystraszyć i zareagować gwałtownie kopiąc i wierzgając. Nikt nie lubi być straszonym. Duże zwierzęta mają problemy z dostrzeganiem tego co dzieje się na tyłach swojego ciała.
Pozwólcie także aby zwierzęta mogły jeść w spokoju. Dotyczy to wszystkich zwierząt, domowych i hodowlanych. W trakcie kiedy zwierzę, małe czy duże, je swój posiłek, to dla niego w tej chwili najważniejsza rzecz w jego świecie. Każde wyciągnięcie ręki w jego kierunku (na przykład do pogłaskania) może zostać odebrane przez zwierzę jako chęć zabrania mu pokarmu. Może to skutkować nagłą i nieprzewidywalną reakcją. Zwierzę zawsze będzie bronić swojego posiłku, bez względu na nasze intencje, nawet te najlepsze.
Pamiętajcie, że zwierzęta czują tak jak my. Dzieci nie mogą rzucać zwierzętami, popychać ich lub krzywdzić w żaden inny sposób. Jeżeli widzisz, że ktoś wyrządza krzywdę zwierzęciu nie bądź obojętny! Zareaguj i wytłumacz. Nie pozwalaj krzywdzić zwierząt. Czasami takie sytuacje wynikają po prostu z braku wiedzy i doświadczenia u dziecka lub ze strachu.

Czy mogę wpuścić kota?

Nasze koty są wyspecjalizowane we wślizgiwaniu się do domu. Jeżeli dzieci chcą pobawić się z kotkami to oczywiście mogą. Prosimy jednak o nie wpuszczanie ich do pokoi i apartamentów. Dbajmy o dobro każdego. Koty mają także swoje miejsca w naszym gospodarstwie i nie jest im źle. Mają ciepłe miejsca i dobre jedzenie szczególnie w zimie. A jeżeli już jakiś kotek dostanie się do środka, prosimy o uwagę aby dzieci przypadkiem nie wyrządziły mu krzywdy bawiąc się w jego pobliżu. Czasami trudno je zauważyć i pełne energii dzieci mogą przygnieść je przypadkiem zabawkami. Prosimy o dbanie o dobro dzieci i zwierząt. A kiedy dzieci skończą się bawić z kotkiem, nie zapomnijcie go wypuścić na zewnątrz. Zwierzaki mają także swoje potrzeby i lepiej aby załatwiły je na zewnątrz niż w skrajnej desperacji na podłodze zamknięte w pokoju. Dziękujemy!

Czemu sala kominkowa jest zamknięta?

Przed godziną 8:00 przygotowujemy salę do Waszego śniadania. Od godziny 11 – 15 jest przerwa, podczas której sprzątamy salę i przygotowujemy ją dla Was na obiad i do popołudniowej zabawy. Dbamy o jak najlepsze warunki, które zapewnią Wam przyjemne i spokojne spożywanie posiłków. Prosimy także o wyrozumiałość dla naszego personelu. Łatwiej mogą wykonać swoje codzienne czynności, kiedy sala jest pusta. W każdym innym czasie sala jest do Waszego użytku. Dziękujemy w imieniu swoim i naszych pracowników.

Do której możemy być w sali kominkowej?

Dowolnie, jednak poza godzinami, kiedy sala kominkowa musi zostać przygotowana do posiłków, warsztatów lub jest sprzątana. Możecie siedzieć tak długo jak chcecie! Dla wygody wszystkich Gości prosimy o zachowanie ciszy nocnej po godzinie 22:00. Jutro Ty możesz chcieć się wyspać ;)

Czy mogę pożyczyć kubek/szklankę/sztućce z sali kominkowej?

Tak. Prosimy tylko o nie zostawianie ich w apartamentach lub poza domem. Każdy apartament ma swoje wyposażenie. Nasze źródło sztućców, kubków i talerzy (które znajduje się w szafkach w sali kominkowej, ciii! nie mówcie nikomu!) jest ograniczone i po jego wyczerpaniu trzeba go ponownie naładować. Zazwyczaj ładuje się je przez pozostawienie materiału takiego jak brudny kubek, łyżeczka lub talerz w okienku na naczynia używane. Z tego miejsca są pobierane i poddawane procesowi dokładnego oczyszczania. Następnie dzięki sile rąk naszego niezastąpionego personelu, źródło jest ponownie odnawiane i dzięki temu jest gotowe do ponownego użycia. Bardzo prosimy o wyrozumiałość dla naszego źródła. Kiedy się wyczerpie mogą pojawić się utrudnienia w przenoszeniu pokarmów i napojów ;) szczególnie podczas śniadania.

Czy mogę kawkę z ekspresu?

Oczywiście. Kawa dostępna jest dla wszystkich Gości, którzy korzystają z oferty wyżywienia w trakcie pobytu. Z ekspresu możecie zawsze korzystać w czasie kiedy sala kominkowa jest dostępna. Bardzo prosimy o pozostawienie brudnych kubków i sztućców w sali kominkowej w okienku na używane naczynia, szczególnie wieczorem. Przypominamy także, że nie jesteśmy restauracją, więc nie możemy przyjmować osób nie będących Gośćmi naszego gospodarstwa. Dziękujemy!

Czy mogę dorzucić do kominka?

Pewnie! Tylko prosimy o ostrożność. Jeżeli paliło się wcześniej to szyba  jak i uchwyt od szybra jest gorący. Przed otwarciem drzwi od kominka prosimy o pociągnięcie do siebie uchwytu szybra, który otworzy wylot dymu. Po włożeniu drewna i zamknięciu drzwi należy go wepchnąć ponownie do środka. Jeżeli zrobisz to w odwrotnej kolejności to sala kominkowa zamieni się w dymną chatę :) Prosimy także aby nie pozwalać dzieciom na dorzucanie drewna. Szczególnie bez opieki osoby dorosłej.

Czy można włączyć konsolę?

No pewnie! Jeżeli aktualnie ktoś nie ogląda filmu lub już nie gra to konsola jest dla Was! A jeżeli ktoś jeszcze chciałby jeszcze z wami pograć to zaproście go do zabawy, w grupie raźniej :)

Czy dzieci mogą iść na plac zabaw?

Jasne! Jest cały dla Was! Możecie także spokojnie tam odpoczywać (mamy leżaki, grill i krzesełka ogrodowe). Prosimy tylko aby mieć swoje pociechy na oku. Plac zabaw jest rozległy a dzieciaki, kiedy zabawa im w głowie, mają różne ciekawe pomysły :)

Do której możemy zostać w pokoju w dniu wyjazdu?

Doba hotelowa jest do godziny 11:00. Prosimy o opuszczenie pokoju do tej godziny, szczególnie w terminach kiedy jest intensywna rotacja Gości. Pokój lub apartament musi zostać posprzątany dokładnie tak jak przed Waszym przyjazdem a nasz personel musi mieć na to czas. Przy wielkości naszych apartamentów nie jest to szybki proces. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie w imieniu naszego personelu.

Gdzie jest najbliższy kościół?

W Piszkowicach, chwilę samochodem od naszego gospodarstwa. Kościół pw. Jana Chrzciciela, Piszkowice, 57-315

Gdzie jest najbliższy sklep spożywczy?

W zakładce Kontakt mamy informację o najbliższych sklepach.

Co możemy robić w okolicy?

W Kotlinie Kłodzkiej jest mnóstwo atrakcji. Dla podróżników, tych co kochają historię i tajemnice wojenne, dla lubiących wyzwania i adrenalinę oraz tych, którzy kochają spacery i podziwianie przyrody. Zobacz w naszym przewodniku co robić w okolicy.

Menu