Spędź ferie zimowe w Kotlinie Kłodzkiej na Kowalowym Wzgórzu

Rezerwacje na ferie zimowe 2020 r. (10.01- 23.02) przyjmujemy tylko w formie pakietu.
(cena noclegu + cena wyżywienia + cena warsztatów).
Przyjazd i wyjazd  w sobotę (pobyty 7 lub 14 dniowe).
Warsztaty odbywają się od niedzieli do piątku

Ferie zimowe na Kowalowym Wzgórzu

Kowalowe Wzgórze to dobre miejsce na ferie zimowe na Dolnym Śląsku. Z dala od zgiełku miasta, w otoczeniu gór w zimowej aurze. Na naszym Wzgórzu możesz odpocząć, nabrać dystansu, zaszczepić sporty zimowe dzieciom i nabrać energii.
Nasze pokoje i przytulne apartamenty czekają na rodziny z dziećmi – u nas zawsze jest ciepło i czysto. Wiemy jak ważne jest to dla rodziców i ich dzieci.

Położenie Kowalowego Wzgórza zapewnia idealne warunki dla maluchów do jazdy na sankach lub workach wypchanych sianem. Nasze Wzgórze oddalone jest od ruchliwych dróg a górka jest bezpieczna i zakończona długim wypłaszczeniem. Rodzice mogą spokojnie odpoczywać a ich maluchy bezpiecznie bawić się na śniegu.

Wystarczy wyjść za dom, aby można było podziwiać krajobraz Gór Stołowych i okolice Kotliny Kłodzkiej, lub udać się na spacer wzdłuż stawu. Na ogromnym podwórzu i placu zabaw można z dziećmi ulepić bałwana lub zbudować igloo, a w szczególności porzucać się śnieżkami! :)

Nasze wzgórze to wspaniałe miejsce do zjeżdżania na sankach, workach i śniegowych pontonach a tuż za domem na 1 hektarze łąki, podczas śnieżnej aury można budować skocznie, trasy saneczkowe, turlać się z górki lub urządzać bitwy śnieżne. Organizujemy turnieje rodzinne! A od czasu do czasu można w oddali podziwiać dzikie zwierzęta (sarny, jelenie, koziołki, zające…) przebiegające przez pola.

To jedyne miejsce w okolicy, w którym spędzicie wspaniały czas z dziećmi, bez wyjeżdżania w zatłoczone ośrodki narciarskie szczególnie podczas ferii zimowych, które są szczytem sezonu.

Terminy ferii zimowych 2020

13 stycznia – 26 stycznia 2020 r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
20 stycznia – 2 lutego 2020 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
27 stycznia – 09 lutego 2020 r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
10 lutego – 23 lutego 2020 r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

Atrakcje dla dzieci

Dodatkową atrakcją dla dzieciaków jest karmienie sianem naszych zwierząt gospodarskich. Dzieci wieszają również słoninkę dla sikorek w karmnikach i dosypują ziarna wróbelkom.

Z doświadczenia wiemy, że dzieci, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem zimowym potrzebują indywidualnych lekcji z wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa – i my takich mamy!

Mamy więc specjalną ofertę dla wszystkich naszych gości, którzy chcą nauczyć swoje dzieci jazdy na nartach lub snowboardzie. Współpracujemy z profesjonalną szkołą narciarską i wypożyczalnią sprzętu narciarskiego.

Nasi zaprzyjaźnieni instruktorzy nauczą Wasze pociechy jazdy na nartach w bezpieczny i przystępny sposób.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani zarezerwowaniem czasu instruktora podczas Waszego pobytu przed przyjazdem, prosimy o kontakt telefoniczny, email lub przez nasz formularz kontaktowy. Można także zamówić szkolenie w trakcie pobytu.

W rodzinnym gronie dzieci spędzają czas na zabawie śnieżnej, lub nauczą się jazdy na nartach. A gdy wszyscy zmarzną po całodniowym szaleństwie na śniegu, nasza sala kominkowa jest zawsze ciepła i przytulna a ciepło z kominka rozgrzeje każdego w mgnieniu oka :) Dla wielkich zmarzluchów mamy również gorącą herbatkę z sokiem malinowym lub cytrynką oraz ciepłe posiłki. To wszystko bez stania w kolejkach!

Dla tych, którym zimowy dzień kończy się za szybko, mamy bilard, piłkarzyki, Xbox + Kinect (również urządzamy turnieje!) w naszej sali kominkowej. Możecie także odwiedzić pobliskie kina oraz kręgielnie. W dzień można również zwiedzać liczne atrakcje turystyczne dostępne kiedy zawodzi pogoda.

Ale to nie wszystko! Największym atutem naszego gospodarstwa są warsztaty i animacje dla dzieci. Podczas pobytu na Kowalowym Wzgórzu nie zabraknie atrakcji w postaci warsztatów mydlarskich, pszczelarskich i malowanie figurek gipsowych, nie obędzie się również bez ogniska nad stawem.

W scenerii zimowej nasz staw wygląda wyjątkowo bajecznie, a smażona kiełbaska smakuje dzieciom najbardziej na świecie. Dla dorosłych również oferujemy kiełbaskę lub domową kaszankę , do tego kiszony ogórek i grzane wino. Kiedy ognisko jest mocno rozżarzone wrzucamy zebrane jesienią ziemniaczki, smakują wyśmienicie!.

Zawsze, kiedy zima dopisuje i spadnie dużo śniegu organizujemy dla naszych Gości kuligi z pochodniami za parą koni. W tak cudowny i niezapomniany sposób wraz ze swoimi dziećmi możecie zobaczyć przepiękne krajobrazy, lasy, łąki oraz bezdroża zimowej Kotliny Kłodzkiej!
Z uwagi na bezpieczeństwo przejazdu, trasa kuligu przebiega przez mało uczęszczaną drogę pośród lasów. Goście na miejsce wyjazdu kuligu dojeżdżają własnym środkiem transportu

Każdemu kto kocha jazdę na nartach, snowboardzie lub uczy się dopiero jeździć polecamy również spędzenie wolnego czasu podczas ferii zimowych w oddalonych od Kowalowego Wzgórza o kilkanaście kilometrów ośrodkach narciarskich w Zieleńcu i na Czarnej Górze.

Warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych

Warsztaty odbywają się od niedzieli do piątku

Warsztaty dojenia krowy i ubijania masła

Warsztaty mydlarskie

Warsztaty kreatywne

Kulig z ogniskiem

Warsztaty stolarskie – robimy własne karmniki dla ptaków i budki lęgowe

Wieczór filmowy w sali kominkowej z popcornem

Cennik warsztatów

Rodziny: (dzieci od 2 lat  do 16 lat) cena/rodzina/pakiet
2 os. dorosłe +1 dziecko 210 zł
2 os. dorosłe +2 dzieci 330 zł
2os. dorosłe +3 dzieci 450 zł
2os. dorosłe +4 dzieci 570 zł

Noclegi

Cennik noclegów

ilość dni Pokój Zielony
cena :
330 zł/doba
Pokój Różany
cena:
330 zł/doba
Pokój Wrzosowy
cena:
370 zł/doba
Apartament Wiejski
cena:
520 zł/doba
Apartament Lawendowy
cena:
450 zł/doba
7 dni  2310 zł
2310 zł  2590 zł
 3640 zł
 3150 zł

Wyżywienie

Cennik wyżywienia
śniadanie + obiadokolacja + ciasto + całodzienny bufet kawowo-herbaciany

Długość pobytu 1 osoby dorosłejcena 95 zł/dziennie 1 dziecko od 3 do 10 latcena 47,50 zł/dziennie dziecko do 3 lat 
7 dni  665 zł 332.5zł bezpłatnie

Terminy ferii zimowych 2021

18 stycznia – 31 stycznia 2021 r. dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
25 stycznia – 7 lutego 2021 r. podlaskie, warmińsko-mazurskie
1 lutego– 14 lutego 2021 r. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
15 lutego – 28 lutego 2021r. kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

W trakcie pobytu każdy z Gości może korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na Kowalowym Wzgórzu:

  • bufet kawowy z domowym ciastem
  • bilard, piłkarzyki, konsola gier X- box
  • TV + pakiet z bajkami dla dzieci na sali kominkowej
  • plac zabaw
  • dostęp do Internetu
  • miejsce parkingowe
  • warsztaty i animacje dla dzieci

A przy okazji możecie zobaczyć najlepsze atrakcje turystyczne naszej okolicy.
Zobacz w naszym przewodniku co warto zobaczyć podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej.

Poznaj, zaplanuj i zarezerwuj czas na odpoczynek

Menu