Domowe jedzenie
śniadania i obiadokolacje slowfood

Z pola na stół

Nasza kuchnia oparta jest na naturalnych i zdrowych produktach pochodzących z własnego gospodarstwa rolnego – mięso, jaja, nabiał, warzywa, owoce. Co roku wczesną wiosną siejemy warzywny ogródek, który stanowi podstawę naszych wiejskich potraw.
Nasze domowe jedzenie przygotowujemy w zgodnie z ideą slow food.

W gospodarstwie hodujemy kury, kaczki, ryby, trzodę chlewną, krowy. Dzięki tym zwierzętom, możemy co dzień rano raczyć naszych Gości świeżym domowym nabiałem, mlekiem i masłem, wiejską wędliną (szynka, boczek), smalcem, pasztetem i salcesonem. Można także posmakować prawdziwej domowej kaszanki.
Częstujemy naszych gości pysznymi przetworami ze spiżarni; dżemami, powidłami, kiszonymi ogórkami. Do przygotowywania naszego domowego jadła stosujemy podstawowe „babcine” przyprawy. W stawie hodujemy pstrągi i karpie.

Nasze posiłki to zdrowe produkty i tradycja w przyrządzaniu

Nie podajemy fastfoodów, frytek, nie przyrządzamy także makaronów typu spagetti.
To zostawiamy specjalistom od włoskiej kuchni.
My skupiamy się na pracochłonnej i przede wszystkim smacznej polskiej kuchni!

W okresach: wakacji, ferii zimowych, świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy oraz długich weekendów – rezerwacji można dokonać wyłącznie w pakiecie z wyżywieniem. Poza tymi terminami wyżywienie nie jest obowiązkowe. Prosimy również o informację podczas dokonywania rezerwacji czy w dniu przyjazdu oraz w trakcie pobytu mamy przygotować dla Was posiłki.
Nasze posiłki przygotowywane są zawsze w dniu podania, gotujemy ze świeżych i naturalnych produktów, które nie lubią mrożenia i przechowywania ponad czas, w którym tracą swój smak i świeżość. Dlatego zawsze musimy przygotować się wcześniej do podania posiłków. Serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji o pakietach i cenach znajdziesz w cenniku oraz ofercie.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi domowymi posiłkami. Chcemy jednak zaznaczyć, że nie jesteśmy restauracją, dlatego posiłki dostępne są wyłącznie dla Gości, którzy zarezerwowali nocleg na Kowalowym Wzgórzu. Nie prowadzimy również sklepu, więc nasze produkty żywnościowe jak świeże jaja, wędliny, warzywa czy owoce również dostępne są wyłącznie dla Gości nocujących w naszym gospodarstwie.

Śniadania, obiadokolacje oraz
bufet kawowo-herbaciany podajemy w naszej sali kominkowej

Poznaj, zaplanuj i zarezerwuj czas na odpoczynek

Menu