Trasy biegowe w Kotlinie Kłodzkiej. Sposób na aktywne ferie zimowe z dziećmi

Kotlina Kłodzka to raj dla wielbicieli zimowych sportów! Znajdują się tu najlepsze i najdłuższe trasy biegowe! Kochasz jazdę na nartach, długie zimowe wyprawy na biegówkach lub szaloną jazdę na snowboardzie? Kotlina Kłodzka jest dla Ciebie! Jeżeli chcecie nauczyć swoje dzieci jazdy na nartach lub snowboardzie to zobacz naszą ofertę na ferie zimowe z dziećmi.

Dla każdego kto szuka najlepszych zimowych tras biegowych w Polsce mamy świetną wiadomość! Kotlina Kłodzka posiada właśnie takie trasy. Tu na dziesiątkach kilometrów gotowych tras biegowych można spędzić cały dzień ale i także całą noc :) Oświetlone trasy biegowe to unikalna oferta w skali kraju!

Ośrodek biathlonowy na Jamrozowej Polanie w pobliżu Dusznik Zdroju, posiada łącznie 70 km tras biegowych o różnym stopniu trudności z systemem sztucznego oświetlenia i naśnieżania, pętle o różnej długości od 1 km do 12,5 km, dogodny dojazd od drogi krajowej Nr 8 (300 metrów). Dodatkowo znajduje się tu budynek z pomieszczeniami do smarowania nart i zapleczem, wypożyczalnia sprzętu sportowego, gdzie wypożyczymy nie tylko biegówki, najnowocześniejsza 30 stanowiskowa strzelnica w Polsce z zadaszonymi i oświetlonymi tarczami.
Aktualne ceny karnetów, pogodę i warunki na trasach można zobaczyć tutaj.

Trasy narciarstwa biegowego Zieleniec – Deštné (Czechy) w Górach Orlickich i Bystrzyckich. Zieleniec to nie tylko bardzo znana stacja narciarska, ale również doskonałe miejsce wypadowe na narty biegowe, to ponad 200 km świetnie utrzymanych tras biegowych. Poprowadzone są one zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Gór Orlickich.

Trasy biegowe na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych

Karłów – Łąki Pasterskie – Pasterka – Karłów, długość: 12 km,
Karłów – Praski Trakt – Zbój, długość: 7,5 km,
Krzywa Droga – skrzyżowanie przy Wielkim Torfowisku Batorowskim – Skalne Grzyby – Niknąca Łąka, długość: 3,5 km,
Szczytna – Batorów – Karłów, długość: 15 km,
Karłów – Pasterka i powrót (jedna nitka), długość 10 km.

Nauka jazdy na nartach to ciekawy i aktywny sposób na ferie zimowe!

Centrum Narciarstwa Biegowego – wypożyczalnie nowego sprzętu, szkoła z instruktorami Polskiego Związku Narciarskiego ze specjalizacją biegi, sklep oraz serwis. Szczegółowe informacje www.centrumsnieznik.pl

Długość tras w Spalonej i Lasówce to około 40 kilometrów szlaków, działa tam wypożyczalnia sprzętu, można skorzystać z oferty instruktorów PZN.

Trasy narciarstwa biegowego:

Schronisko Jagodna – południowo-zachodnia część przełęczy Spalona, długość: 5 km,
Schronisko Jagodna – Sasin, długość: 4 km,
Schronisko Jagodna – Sasanka – Jagodna (977 m n.p.m.), długość: 10 km,
Schronisko Jagodna – przełęcz Jagodna – Mostowice (przejście graniczne).

Trasa narciarska po stronie czeskiej Orlické Záhoří – Bedřichovka, trasa narciarska w Lasówce dookoła szczytu Kłobuk (814 m n.p.m.), długość: 8 km

W okolicy Czarnej Góry i schroniska na Śnieżniku:

Przełęcz Puchaczówka – Droga Albrechta – Droga Izabeli – Żmijowa Polana – (wariant stokiem narciarskim do Siennej) lub (wariant czerwonym szlakiem do schr. „Na Śnieżniku”) – czerwony szlak rowerowy w kierunku Międzygórza – nieoznakowana droga do Drogi Izabeli – Droga Albrechta – Przełęcz Puchaczówka.

W Masywie Śnieżnika oraz Górach Bialskich wytyczono, oznakowano ponad 80 km tras narciarstwa biegowego. W Międzygórzu wytyczono szlak narciarski w formie pętli o długości 22 km (Międzygórze – Czarna Góra – Schronisko Pod Śnieżnikiem – Międzygórze) oraz krótki szlak narciarski wokół Polany Jawornickiej o długości 4 km. Trasy są oznakowane, utrzymywane ratrakiem.

Kowalowe Wzgórze na zimowe, rodzinne popołudnia

Zobacz więcej zdjęć z zimowych tras biegowych

Jeżeli cenisz sobie ciszę i spokój, z dala od zatłoczonych schronisk i kurortów sprawdź nasze pokoje i apartamenty. Nasza agroturystyka znajduje się w centrum Kotliny Kłodzkiej, co sprawia, że wszędzie jest blisko :) Po długim i aktywnym dniu na stoku możecie wrócić do ciepłego domu, gdzie będzie czekać na Was kolacja w naszej przytulnej sali kominkowej a resztę dnia spędzicie w rodzinnej atmosferze odpoczywając i bawiąc się z dziećmi.

Piękne widoki, wpsaniale przygotowane trasy biegowe to atuty naszej Kotliny.
Nauka jazdy na biegówkach nie jest trudna! Jest to bardzo zdrowy i bezpieczny sport dla praktycznie każdej grupy wiekowej! Podziel się swoją pasją z dziećmi.
Takie widoki są u nas praktycznie wszędzie, chyba, że jesteście w lesie ;). Trasy poprowadzone są przez malownicze zbocza gór.
Jeżeli nie masz biegówek, nie martw się! Praktycznie w każdym ośrodku narciarskim możesz je wypożyczyć na cały dzień.
Z górnych odcinków tras biegowych można podziwiać widoki po horyzont. Cała Kotlina Kłodzka i cześć Czeska jest na wyciągnięcie ręki.
Aby zobaczyć takie widoki trzeba się trochę wysilić na biegówkach :) Jednak zmęczenie się opłaci kiedy będziecie już na szczycie!
Kiedy już skończycie oglądać widoki na szczycie przyjdzie czas na jazdę w dół, teraz już łatwiej ale nadal z pięknymi widokami ;)
Na szczycie można też odpocząć i cieszyć się pięknymi widokami oraz bawiąc się z dziećmi. Wojna na śnieżki, turlanie się w śniegu i jeżeli nie zapomnicie, picie gorącej herbaty z sokiem lub cytryną :)

Poznaj, zaplanuj i zarezerwuj czas na odpoczynek

Menu