Spędź wakacje w Kotlinie Kłodzkiej na Kowalowym Wzgórzu

W okresie wakacyjny przyjmujemy gości tylko w formie pakietu
(cena noclegu + cena wyżywienia + cena warsztatów)

Pakiet wakacyjny obowiązuje od 18.06 do 05.09

Wakacje na Kowalowym Wzgórzu

Wakacje na Kowalowym Wzgórzu to sposób na spędzenie wolnego czasu wraz z rodziną na wsi, dokładnie tak jak dawniej, w ciszy i spokoju, w otoczeniu zieleni, śpiewu ptaków i zapachu łąki, z daleka od gorącego i pełnego szumu miasta. Przyjedź, zobacz, odpocznij i przeżyj rodzinne wakacje z dziećmi, resztą zajmiemy się my :)

Rezerwacje na okres wakacyjny przyjmujemy tylko w formie pakietu. Więcej informacji o pakietach w Ofercie.

 • przyjazd i wyjazd tylko w piątek lub sobotę (pobyty 6, 7, 8  dniowe)
 • warsztaty odbywają się  niedzielę, poniedziałek, wtorek,  środa, czwartek
 • wieczory filmowe dla dzieci w piątek

Kowalowe Wzgórze to prawdziwa agroturystyka. Nasze gospodarstwo położone jest na wzniesieniu, otoczone łąką, polami i lasami. To ponad hektar przestrzeni, gdzie dzieci mogą bawić się i biegać. Z naszych okien widać całą okolicę a w oddali Kłodzko i Polanicę Zdrój, które oddalone są o 6 km od naszej wsi Kamieniec. Jako jedyni w okolicy posiadamy zwierzęta hodowlane: krowy Malwinę i Malinę i Różę, rodzinę kóz: Matyldę i Mańka oraz ich potomstwo Józię i Kajtka, świnki, kury i kurczaki, psa Popi oraz Misia – psa naszego sąsiada, koty: Czarną, Malinkę, Mikę, Łatkę które uwielbiają bawić się z dziećmi.

W gospodarstwie uprawiamy własne warzywa i owoce oraz zioła. Nasze śniadania i obiadokolacje przygotowujemy ze zdrowych, świeżych warzyw oraz produktów od naszych lokalnych producentów. Przygotowujemy je zgodnie z ideologią slowfood. Podtrzymujemy i kultywujemy zdrowe, tradycyjne żywienie oparte na ekologicznych produktach.

W lecie, w trakcie żniw Kowalowe Wzgórze tętni życiem według wiejskiego cyklu rocznego. To wysoki sezon na zbiory w szczególności na zboże. Każdy może wziąć udział w żniwach lub przyglądnąć się jak wygląda koszenie, zwożenie ziarna i zbieranie słomy.

Dla strudzonych wędrowców i odkrywców tajemnic Kotliny Kłodzkiej i tych, chcących odpocząć w zielonym otoczeniu, mamy do dyspozycji w naszym ogrodzie duży plac zabaw dla dzieci oraz miejsce do grillowania

Przy naszych stawach, na terenie gospodarstwa znajduje się dodatkowe miejsce na ognisko oddalone od domu o zaledwie 100 m. Położone jest przy większym stawie, w otoczeniu drzew i łąki na której pasie się Malwina. Tu można także urządzać tradycyjne imprezy przy ognisku w gronie rodziny i znajomych.

W upalne dni zachęcamy do wypoczynku na leżakach nad naszym stawem, gdzie urządziliśmy mini plażę dla dzieci,  lub na  Plaży Gorzuchów, oddalonej o 4 km od naszego gospodarstwa. Nieco dalej znajduje się Zalew Radkowski z widokiem na Góry Stołowe.
W naszym siedlisku znajdują się 2 stawy. Jeden to staw rybny, w którym goście mogą łowić pstrągi czy karpie. W każdy czwartek odbywa się rodzinne łowienie  pstrąga na piątkową obiadokolację.

Ci, którzy chcieliby zwiedzać okolicę na dwóch kółkach, a nie chcą zabierać ze sobą swoich rowerów, mamy świetną informację. Współpracujemy z mobilną wypożyczalnią rowerów z Kłodzka. Co to oznacza dla Ciebie? Rowery dostarczane są pod wybrane, wcześniej umówione miejsce, tam je odbierasz i udajesz się na zaplanowaną wyprawę z rodziną czy znajomych.

Zobacz ofertę wypożyczalni.

Dla wielbicieli sportów ekstremalnych nasz region to prawdziwa gratka. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zjazdy na linie, ekstremalnie długie tyrolki, spływy pontonowe, wspinaczka na najwyższej ściance sztucznej i w terenie, escape room czyli pokoje ucieczki, paintball, jazda konna, jazda na nartorolkach po najdłuższych trasach biegowych w Polsce, loty balonami, paralotniami i wiele innych atrakcji. Zobacz poniżej listę ofert naszych partnerów. Pod każdym odnośnikiem znajduje się opis oraz szczegóły oferty wraz z kontaktem. Dla naszych gości mamy kupony zniżkowe. Prosimy o kontakt lub informację już na miejscu w naszym gospodarstwie, pomożemy obniżyć koszty wydarzenia. Możliwe są także zniżki grupowe i rodzinne.

Warsztaty kreatywne dla dzieci

Pakiet warsztatów kreatywnych dla dzieci

 • dojenie krowy i ubijanie masła ( degustacja mleka i masła)
 • mydlarskie
 • pszczelarskie
 • spotkanie z alpakami
 • ognisko
 • wieczór filmowy

Wędkowanie dodatkowo płatne

 • wypożyczenie wędki: 5 zł/os.
 • pstrąg: 15 zł/sztuka
 • karp: 15 zł/kg

Niezależnie od pogody a w szczególności kiedy ona zawiedzie organizujemy warsztaty kreatywne dla dzieci bezpośrednio w naszym gospodarstwie. Posiadamy także ofertę warsztatową w najbliższej okolicy.

Także jako jedyni w okolicy oferujemy:

 • warsztaty dojenia krowy
 • warsztaty ubijania masła tradycyjnymi metodami wraz z degustacją

Zobacz kurs dojenia krowy dla początkujących :)

 • warsztaty pszczelarskie, które odbywają się w pobliskiej wsi, dzieci mogą zobaczyć pracę w prawdziwej pasiecie, posłuchać oraz zobaczyć jak pozyskuje się miód. W trakcie warsztatów właściciele pasieki prowadzą degustację miodów oraz innych produktów pszczelich.
 • warsztaty mydlarskie, na których dzieci dowiadują się jak wygląda proces tworzenia mydła oraz same tworzą swoje własne mydełka zapachowe.

Cennik warsztatów

Rodziny: (dzieci od 2 lat  do 16 lat) cena/rodzina/pakiet
2 os. dorosłe +1 dzieci 200 zł
2 os. dorosłe +2 dzieci 330 zł
2os. dorosłe +3 dzieci 460 zł
2os. dorosłe +4 dzieci 590 zł

Noclegi

Cennik noclegów

ilość dni Apartament Kowalowy
cena:
650 zł/doba
Apartament Wiejski
cena:
650 zł/doba
Apartament Makowy
cena:
570 zł/doba
Apartament Lawendowy
cena:
570zł/doba
6 dni 3900 zł 3900 zł 3420 zł 3420 zł
7 dni  4550 zł 4550 zł 3990 zł 3990 zł
8 dni  5200 zł 5200 zł 4560 zł 4560zł
ilość dni Pokój Wrzosowy
cena:
480 zł/doba
Pokój Różany
cena:
450 zł/doba
Pokój Zielony
cena:
450 zł/doba
Pokój Stylowy
cena:
360 zł/doba
6 dni 2880 zł 2700 zł 2700 zł 2160 zł
7 dni  3360 zł 3150 zł 3150 zł 2520 zł
8 dni  3840 zł 3600 zł 3600 zł 2880 zł

Wyżywienie

Cennik wyżywienia
śniadanie + obiadokolacja + ciasto + całodzienny bufet kawowo-herbaciany

Długość pobytu 1 osoby dorosłej cena 145 zł/dziennie 1 dziecko od 3 do 10 lat cena 72,50 zł/dziennie dziecko do 3 lat 
6 dni  870 zł 435 zł bezpłatnie
7 dni 1015 zł 507,5 zł bezpłatnie
8 dni 1160 zł 580 zł bezpłatnie

W trakcie pobytu każdy z Gości może korzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych na Kowalowym Wzgórzu:

 • bufet kawowy z domowym ciastem
 • piłkarzyki, konsola gier X- box
 • TV + pakiet z bajkami dla dzieci na sali kominkowej
 • plac zabaw
 • dostęp do Internetu
 • miejsce parkingowe
 • warsztaty i animacje dla dzieci

A przy okazji możecie zobaczyć najlepsze atrakcje turystyczne naszej okolicy.
Zobacz w naszym przewodniku co warto zobaczyć podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej.

Poznaj, zaplanuj i zarezerwuj czas na odpoczynek

Menu