Aktualności

Szczęśliwego Nowego Roku :)

Kochani Goście i Przyjaciele! Życzymy Wam w Nowym Roku wszystkiego wspaniałego, samych cudownych przeżyć, wydarzeń i przyjemności oraz niesamowitych przygód i wypraw, które będziecie wspominać w kolejnych latach. Bawcie się Czytaj dalej »

Zwolnił nam się apartament

Serdecznie zapraszamy do Kotliny Kłodzkiej. Mamy wolny apartament rodzinny 4-6 os w terminie  od 11.08 do 18.08. Dzwońcie lub piszcie. 693937177 Więcej informacji w ofercie wakacyjnej.https://www.kowalowewzgorze.pl/wakacje Czytaj dalej »

Święta Wielkanocne

Rodzinne Święta na Kowalowym Wzgórzu. Zaraz po śniadaniu odbyły się warsztaty kreatywne polegające na dekorowaniu koszyczków, do których zgodnie z tradycją złożyliśmy pokarmy.Musieliśmy się spieszyć, bo tradycyjnie święcenie odbyło się Czytaj dalej »

Kulig za parą koni

Kulig za parą koni, wozem na kołach lub saniami, ognisko z pieczoną kiełbasą i chlebem, gorąca herbatka z cytryną i sokiem, grzaniec dla dorosłych. Wspaniały nastrój, dźwięk dzwonków, las, gwiazdy.Takie Czytaj dalej »

Tłusty Czwartek :)

Jesteście łasuchami? Bo my tak! Dziś nie liczymy kalorii. Pączki i chrusty smażymy na domowym smalcu. Wtedy są najlepsze. Kalorie spalimy na wieczornym kuligu za para koni, biesiadzie przy ognisku Czytaj dalej »

Nasze Babcie są na medal.

Nasze Babcie są na medal. Kowalowe Wzgórze to rodzinny biznes, w którym Babcie grają pierwsze skrzypce. Nasza Babcia Kazia przekazała “swoją ojcowiznę”, nam młodym i smaży najlepsze racuchy na świecie. Czytaj dalej »

Byliśmy w Grecie.

To wspaniale miejsce odkryliśmy kilka lat temu w Internecie. Później poznaliśmy Krzyśka i Ewelinę. I tak kilka dni temu, wybraliśmy się tam ponownie, na ucztę smaków. Zjedliśmy przepyszne śniadanie, zwiedziliśmy Czytaj dalej »

Przedszkole na wykopkach.

Tym razem odwiedziła nas grupa “Zajączków” z Przedszkola Gminnego w Bierkowicach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach dojenia krowy, następnie pojechały wozem w pole na wykopki. Zabawa była wspaniała. Dzieci z wielką Czytaj dalej »

Żniwa

Pracowite dni za nami. Pogoda nam dopisała podczas młócenia pszenicy i zwożenia słomy dla Malwiny i całej reszty zwierząt. Sezon ogórkowy także uznajemy za zakończony. Czekamy na dożynki Czytaj dalej »